תכשיטים

יהלומים סינתטיים כל מה שרציתם לדעת בנושא

יהלום סינטטי Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

מהו יהלום סינטטי ומדוע הוא כל כך פופולרי?

יהלומים סינתטיים נוצרים במעבדה על ידי חימום אטומי פחמן ומימן, אשר נקשרים זה לזה על ידי תהליך של דיפוזיה של גז בלחץ גבוה בטמפרטורה גבוהה.

הם פופולריים מכיוון שהם עמידיםלא פחות מאבני חן טבעיות. הם שימשו בתכשיטי אופנה במשך עשרות שנים וכיום יש להם נוכחות גדולה בשוק היוקרה.

יהלום סינטטי הוא אבן חן שגדלה במעבדה, שבדרך כלל יש לה את אותן תכונות פיזיקליות כמו יהלום טבעי, אך נוצרת על ידי שימוש בלחצים וטמפרטורות גבוהות כדי לחבר אטומי פחמן יחד ליצירת מבנה גבישי.

ליהלומים סינתטיים יש שימושים רבים.

יהלומים סינתטיים עולים פחות מיהלומים האמיתיים

יהלומים סינתטיים מעובדים במעבדה ולכן הם עולים פחות מיהלומים טבעיים.

יהלומים שגדלו במעבדה נוצרים בתהליך הנקרא שקיעת אדים כימית. זה המקום שבו יהלום נוצר מאטומי פחמן בתא בלחץ גבוה מתחת לחום של לפיד פלזמה.

תהליך זה יכול ליצור יהלום תוך שעות, בניגוד לאלפי השנים שלוקחות ליהלומים טבעיים להיווצר באופן טבעי.

ייצור וטכנולוגיה של יהלומים

ייצור יהלומים הוא תהליך הכולל טיפול בחום של פחמן בטמפרטורות גבוהות.

הוא יכול להתבצע על ידי שימוש במגוון שיטות וחומרים. השיטה הפופולרית ביותר היא שימוש בשילוב של לחץ גבוה וטמפרטורה, מה שגורם לחיבור אטומי הפחמן ביהלום.

מדוע צומחת תעשיית היהלומים הסינתטיים?

תעשיית היהלומים הסינתטיים צומחת באופן אקספוננציאלי מכיוון שהביקוש ליהלומים מלאכותיים גדל. יהלומים מלאכותיים נתפסים כאלטרנטיבה משתלמת יותר ליהלומים טבעיים.

יהלומים מלאכותיים הם כיום הסוג הפופולרי ביותר של אבני חן והם הפכו לבחירה פופולרית עבור טבעות אירוסין, תכשיטים ומוצרי יוקרה אחרים. הם נמצאים בשימוש גם ביישומים תעשייתיים.

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את המידע הנדרש עבור יהלומים סינטטיים.

תפריט נגישות אתר