אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות וכל מה שרציתם לדעת עליה

אדריכלות (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אדריכלות היא עיצוב של מבנים וחללים. מדובר בתהליך הכרוך בבחירת חומרים ושיטות בנייה, וכן בהיבטים האסתטיים, הפונקציונליים, הסביבתיים, החברתיים והתרבותיים.

ניתן לראות אותה במקומות רבים - מבתים למשרדים ועד למרחבים ציבוריים כמו רחבות. זה מאפשר לנו להביע את הרעיונות שלנו לגבי איך אנחנו רוצים שהעולם שלנו ייראה.

מהי אדריכלות

בהמשך לפסקה הקודמת, אדריכלות היא המדע של תכנון ובניית מבנים. זהו מונח רחב הכולל תכנון ערים, עיצוב נוף, הנדסת מבנים, בנייה, עיצוב תעשייתי ואמנות.

אדריכליות קיימות כל עוד בני אדם בונים דברים עם הידיים. הבניינים הראשונים נוצרו על ידי האדם הפרימיטיבי שהשתמש בחומרים כמו בוץ וסלעים לבניית מקלטים.

ניתן להגדיר את זה כאמנות של תכנון ועיצוב מבנים לשרת את הצרכים האנושיים בצורה היעילה ביותר.

חשוב לדעת

אדריכלות היא מונח רחב מאוד הכולל כל דבר מעיצוב מבנים, תכנון ערים, תכנון ערים ועיצוב נוף ועד עיצוב פנים.

בנוסף היא חשובה כי היא מספקת את המבנה הפיזי של מקום. הוא מעצב את הזהות התרבותית של אזור. יש לזה גם השפעה על איך אנשים חיים ועובדים בעיר.

כיצד זה נעשה

אדריכלות היא תכנון ובנייה של מבנים, גשרים, כבישים ומבנים אחרים בקנה מידה גדול. זוהי דיסציפלינה שהתפתחה עם הזמן משורשיה בהנדסה אזרחית והקיפה מגוון רחב יותר של דיסציפלינות.

היא הוגדרה כ"האמנות והמדע של תכנון ובניית מבנים" או "האמנות והמדע של תכנון, תכנון, בנייה ותחזוקה של מבנים שנבנו למטרות שונות".

תהליך התכנון מתחיל בדרך כלל במחקר על הדרישות לפרויקט. מחקר זה משוכלל לאחר מכן לסט של עיצובים הנקראים הצעות. אלה מוצגים ללקוח לבדיקה ומשוב לפני התקדמות לבנייה. התהליך עשוי לחזור על עצמו מספר פעמים עד לסיום העיצוב.

ניתן לעסוק בזה על ידי אדריכלים עצמם או על ידי אחרים בעלי הכשרה אדריכלית בנוסף לייעוד מקצועי אחר כגון אדריכל נוף או מעצב פנים.

תפריט נגישות אתר